Ministr financí hájí i penzijní reformu, podle něj je krokem správným směrem.

HN: Co bude tato vláda dělat poté, kdy prošla penzijní reforma a církevní restituce?

Penzijní reforma představuje mimořádný průlom. Je sice nedostatečná, další generace ji budou parametricky upravovat, ale byl udělán krok správným směrem.

Pokud jde o církevní restituce, tak neskrývám dojetí. Máme za sebou dvacet let úsilí, aby došlo k nápravě křivdy. Nejde ani tak o objem majetku, ale hlavně o symbol. Významná antikomunistická část občanské společnosti, kterou církve nepochybně jsou, se stane ekonomicky nezávislou na státu, a tudíž svobodnou. A to je něco, z čeho se mohou všichni bolševici napříč politickým spektrem vzteknout. Ve středu mně kvůli tomu chodily vysloveně výhružné esemesky. Ať ani nechodím domů, že mě pověsí, podpálí dům. Anonymové vyhrožovali, že se může něco stát mé rodině.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.