Jednatel Likérky Drak Pavel Čaniga nevěděl o tom, že jeho obchodní partneři míchají toxickou alkoholovou směs. Tvrdí to zlínský státní zástupce Roman Kafka, který šéfuje speciálnímu čtyřčlennému týmu žalobců dozorujícího kauzu otrav metanolem.

Kafka proto minulý týden zastavil trestní stíhání Čanigy, kterému za ohrožování zdraví závadovými potravinami hrozilo až osmileté vězení.

Čaniga podle Kafky nevěděl o tom, že Robert Sedlařík ze společnosti Verdana, výhradního distributora Likérky Drak, a také šéf malé likérky Vapa Drink Viktor Koláček za jeho zády vyrábí jedovatou produkci a lahve pak opatří etiketami a kolky Draka.

"Podezření, že Pavel Čaniga o všem věděl, je dnes výrazně oslabeno," řekl Kafka. Vysvětlil to výpovědí jednatele společnosti Vapa. Ten policii řekl, že kontaminované lihoviny byly vyrobeny v jeho provozovně v Žeranovicích na Kroměřížsku.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.