Zaměstnanec inspektorátu cizinecké policie Petr Ovsík pracoval na různých místech, tolik hodin za měsíc ale nikde dříve ještě neodpracoval. "Nebyl problém odpracovat 40 hodin v měsíci navíc. Přesčasy se dotýkaly každého. Ještě nikdy jsem nepracoval tolik hodin za měsíc v kuse," vysvětlil.

O směny v mimořádných případech se prý vůbec nejednalo. "U nás byly ty přesčasy většinou plánované dopředu jako běžné směny. Počítalo se s tím, že policisté tyto směny odslouží," dodal.

Zákon, který 150 hodin směn navíc v mimořádných událostech umožnil, platí od roku 2007. Od doby, kdy jej vedoucí orgány policie začaly zneužívat, sepsal sám Ovsík několik stížností.

"Já sám podával několik návrhů, zkoušel jsem to řešit i v institucích v rámci policie. Bohužel jsem se setkal jen s laxním přístupem a se snahou vše zamést pod stůl," řekl Ovsík a dodal, že funkcionáři hlídali, aby policista odpracoval jen 150 hodin přesčasů a nemuseli hodiny navíc vyplácet," uvedl.

Rodinný život je za zmíněných pracovních podmínek podle Ovsíka složitý a připustil, že je rád, že za takovýchto okolností rodinu nemá. "Já jsem na tom ještě docela dobře, protože bydlím poblíž Prahy a rodinu nemám. Ale většina mých kolegů dojíždí i 300 kilometrů, a když jim nařídí ze dne na den přesčas, nemají šanci se dostat domů," řekl Ovsík.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.