Nový centrální registr vozidel ani po čtyřech měsících stále nefunguje, jak by měl. Na problémy si už stěžují i městští strážníci, kteří nemohou dohledat řidiče, jež zachytily kamery při překročení povolené rychlosti. Uvedl to deník MF Dnes.

"Do kamerového systému, který přiměl řidiče striktně dodržovat bezpečnost silničního provozu, se investovaly ohromné částky a teď jsou nám jeho údaje k ničemu," tvrdí například ředitel městské policie v Praze Ludvík Klema.

Vedení strany LIDEM už ministra dopravy Pavla Dobeše kvůli vleklým problémům s registrem vyzvalo k rezignaci. On sám tvrdí, že odpovědnost vyvodí, jen pokud systém nepoběží naplno ani v prosinci.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.