Odbory a některé nevládní organizace pozvaly občany nespokojené s vládou i stavem společnosti demonstrovat 17. listopadu na Václavské náměstí pod heslem "Demokracie vypadá jinak". Organizátoři z platformy Stop vládě! ve čtvrtek na tiskové konferenci nechtěli dopředu odhadovat počet účastníků akce.

"Pokud bychom to počítali podle nespokojených občanů, tak si myslím, že by nám Praha nestačila," poznamenal předseda odborového svazu Kovo Josef Středula, podle něhož čas uzrál na předčasné volby. Zástupci platformy uvedli, že přijít by měli všichni, kdo nesouhlasí s korupcí, stavem české politiky i společnosti, ale i konkrétními kroky nynější vlády, například se schválením církevních restitucí či snahou spustit třetí pilíř důchodové reformy.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.