Pro nákup 4571 nových tiskáren do 97 svých poboček se rozhodla Česká správa sociálního zabezpečení. Celkem za ně zaplatí téměř 200 milionů korun. Jedna tiskárna od společnosti Janus tak vyjde v průměru na 47 tisíc korun. Na kauzu upozornily páteční Lidové noviny.

Ačkoliv v obchodech se dá obyčejná černobílá tiskárna koupit za zhruba 10 tisíc korun, úřad se nezdráhá zaplatit téměř pětkrát tolik. Příčinou vyšší ceny jsou náročné technické požadavky na funkce zařízení, například možnost tisku z přenosné paměti (USB) nebo tisk na papír tlustý jako čtvrtka.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.