Náměstek vicepremiérky Peake Robert Vacek podle premiéra Petra Nečase (ODS) v jeho vládě sedět jako ministr nebude. Představu, že by mu ho někdo mohl vnutit, považuje za dětinskou.

"Bývalý bezpečnostní ředitel Víta Bárty v mé vládě jako ministr sedět nebude, tečka," uvedl premiér při uvedení nové ministryně práce a sociálních věcí do funkce.

Vacek má podle Nečase nejhorší reference, které kdy na člověka mířícího do vlády slyšel. "Prakticky nikdy jsem se nesetkal s tím, aby ty reference byly tak jednoznačně negativní jako v případě tohoto kandidáta," prohlásil. A to i ze strany tajných služeb.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.