Vynikající odborník i nepoddajný podřízený. Profesor Pavel Klener je v pořadí jedenáctým českým vědcem, který získal národní cenu Česká hlava.

O jméně držitele ocenění, které je považováno za takzvanou českou Nobelovu cenu, rozhodla už v říjnu vláda. Ocenění je spojeno s milionovou odměnou.

V neděli večer si ji onkolog a hematolog převzal na uzavřeném slavnostním galavečeru.

"Prosadil se ve světovém měřítku v onkologii průkopnickým zaváděním chemoterapie zhoubných nádorů do klinické praxe a vysvětlováním této terapie moderními poznatky molekulární biologie. Je zakladatelem dané disciplíny u nás, vydal první monografii věnovanou problematice protinádorové chemoterapie," zdůvodnil kabinet svou volbu.

"Samozřejmě je to pro mne velká čest," řekl Klener, který se onkologii, zejména protinádorové chemoterapii, věnuje od 70. let 20. století.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.