V květnu zrušil své webové stránky, odhlásil se z Facebooku a novinářům se svěřil, že se možná z politiky nadobro stáhne. Bylo pár dnů po zatčení Davida Ratha a Marek Semerád, hejtmanův velký zastánce a středočeský zastupitel za ČSSD, působil zdrceně.

Pak přišel také o štědře honorovanou funkci zástupce kraje v Bruselu, kterou mu zařídil právě Rath. A znovu se navíc propíralo podezření ze střetu zájmů, v němž se ocitl při porcování krajských dotací.

Teď je Marek Semerád zpět – v úterý se stal náměstkem hejtmana pro životní prostředí. Vyplnila se tak předjednaná koaliční dohoda sociálních demokratů a komunistů.

"Než se to stane, nechci o tom radši moc mluvit. Každopádně to beru jako ocenění: do voleb jsme šli v situaci, kdy nikdo nevěřil, že po zatčení doktora Ratha vyhrajeme," říkal Semerád pro HN ještě před úterním zastupitelstvem.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.