Každý, kdo chce od státu sociální dávky, musí mít sKartu. Kdo si ji nevyzvedne, bude mu výplata dávky pozastavena. Přejít na dobrovolné vyzvednutí karet podle nové ministryně práce a sociálních věcí Ludmily Müllerové (TOP 09) v současné době neumožňuje smlouva s Českou spořitelnou.

Premiér Petr Nečas (ODS) přitom koncem minulého týdne, když Müllerovou do funkce dosadil, jasně řekl, že chce, aby byl systém dobrovolný. A Müllerová s ním tehdy souhlasila. Teď, po několika dnech ve funkci, však tvrdí, že to není možné.

"Sociální karta musí být povinná, dobrovolnost zákon nepřipouští," uvedla ministryně ve vysílání Radiožurnálu. Podle ní musí ministerstvo postupovat podle platné smlouvy uzavřené s Českou spořitelnou a platných zákonů.

Nečas ale s povinnými sKartami nesouhlasí. Projekt sociáních karet je podle něj v současné podobě mrtvý. Nejvíce mu vadí, že sKarty jsou povinné, vláda už zahájila jednání s provozovatelem, kterým je Česká spořitelna.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.