Ministryně práce a sociálních věcí Ludmila Müllerová (TOP 09) chce vyměnit lidi, kteří mají vazby na bývalého prvního náměstka ministerstva Vladimíra Šišku. Změní také model vedení ministerstva a místo jednoho prvního náměstka bude mít dva přímé podřízené. Informují o tom Lidové noviny (LN).

Müllerová zatím neuvedla, koho konkrétně se personální změny dotknou. Ze svých funkcí ale budou muset odejít lidé napojení na Šišku, který je trestně stíhán pro podezření z korupce. Právě kvůli obvinění svého prvního náměstka odstoupil ke konci října předchůdce Müllerové Jaromír Drábek (TOP 09).

Nová ministryně už nebude mít jen jednoho prvního náměstka. "Po zralé úvaze jsem se rozhodla, že zřejmě rozdělím agendu, kterou vykonával a vedl první náměstek," sdělila Müllerová LN. Jeden náměstek by tak měl nyní mít na starosti rozpočet a majetek, druhý agendu sociálních věcí.

Müllerová byla do čela ministerstva jmenována v pátek. Někdejší politička KDU-ČSL a nyní TOP 09 působila na ministerstvu práce jako náměstkyně v letech 2002 až 2004. Pak byla zvolena do Senátu. Po odchodu z horní parlamentní komory pracovala jako Drábkova poradkyně.

Související