Piva s obsahem maximálně půl procenta alkoholu, což je oficiální definice nealkoholických piv, by podle výkonného ředitele svazu Jana Veselého měla být z hlediska zákona spíš považována za klasické nealkoholické nápoje.

Celkový odbyt piva v posledních letech klesá, nealko pivo má zatím podíl jen 4,5 procenta na pivní produkci v Česku, ale jeho prodeje rostou. Toho chtějí pivovarníci využít. "Chceme mít možnost prezentovat nealko piva jako nápoj vhodný i pro mladistvé a děti. V zákonech, které to řeší, je rozpor. Zatímco zákon o potravinách chápe nealko pivo jako nealkoholický nápoj, další zákony to zas popírají," říká Veselý.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.