Strana práv občanů Zemanovci (SPOZ) stále nedokázala jasně vysvětlit rozpory ve financování kampaně v roce 2010. Deník Mladá fronta DNES tvrdí, že v jeho oficiální zprávě figurují falešní sponzoři, vedení strany to zpochybňuje.

Vyvrátit tvrzení se Zemanovcům ale úplně nepodařilo. Novinářům předložili dopisy dvou lidí, kteří původně sponzorství strany pro deník MF DNES popřeli, ale nyní se k němu sami přihlásili. Přinejmenším ale u dvou dalších zveřejněných případů SPOZ žádný doklad nepředložila.

"Na základě svého dobrovolného rozhodnutí jsem politické straně SPOZ na základě darovací smlouvy uzavřené dne 18. 4. roku 2010 darovala pro účely činnosti této politické strany finanční částku ve výši 50 tisíc korun," uvádí v dopisu pro SPOZ Alena Sýkorova, která předtím MF Dnes řekla, že je z jejího údajného finančního daru v šoku a že stranu nikdy nesponzorovala.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.