David Rath měl kampaň za své znovuzvolení skvěle naplánovanou: kdyby ho na jaře nezatkli se sedmi miliony v krabici od vína, s plnou parádou by v říjnovém předvolebním finiši představil nové oddělení nemocnice v Mladé Boleslavi.

Místo bývalého středočeského hejtmana, který může u soudu za korupci dostat až 12 let, tak pavilon interny otvíral jeho nástupce – Josef Řihák z ČSSD. Nic se ale nemění na tom, že tahle krajská investice za 480 milionů zůstane zřejmě už provždy jednou z nejpodezřelejších. V neprůhledné losovačce, řízené Rathovými lidmi, zvítězila izraelsko-kyperská firma. Bez zkušeností a bez zaměstnanců.

Hejtman Řihák se v pondělí k pochybnostem kolem tendru stavěl rezervovaně. "Jestli tady jsou nějaké stíny, to musí vyšetřit policie, soudy nechť odsoudí toho, kdo něco provedl," prohlásil. Slíbil alespoň, že systém zakázek od základu změní.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.