Protikorupční policie zadržela několik lidí kvůli podezření z krácení daní týkajících se pohonných hmot.

Podle serveru Týden.cz je mezi zadrženými také hlavní sponzor Věcí veřejných advokát Daniel Musil.

"Rozsáhlá razie stále probíhá, nebudu spekulovat o tom, kdy skončí. Stejně tak se nemohu vyjadřovat k identitě zadržených. Potvrdit mohu jen to, že bylo zadrženo několik osob, nesdělím vám ovšem ani jejich konkrétní počet," řekl serveru IHNED.cz mluvčí Útvaru pro odhalování korupce a finanční kriminality Jaroslav Ibehej. Další informace k případu poskytne odpoledne.

Daniel Musil nezvedá svůj mobilní telefon, ani v jeho kanceláři není nikdo k zastižení.

Předseda VV Radek John tvrdí, že Musil dal straně půl milionu korun v roce 2011. "V letošním roce už mezi sponzory nebyl. Ani tehdy jsme ale nedostali peníze od společnosti, která by obchodovala s pohonnými hmotami," říká John. Kauza se podle něj Věcí veřejných netýká.

Daniel Musil absolvoval v roce 2002 Právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně.

Dnes má vlastní advokátní kancelář se sídlem v Praze a pobočkami v Plzni a Bratislavě. Zaměřuje se na hospodářskou trestní činnost, finanční právo nebo právní vztahy k nemovitostem.

Peníze od spřízněných firem

Věcem veřejným daroval osobně, nebo přes firmy, které vlastní, 12 milionů korun. Dalších víc než pět milionů korun dostala strana od společností, ve kterých figurují Musilovi spolupracovníci a pro které zajišťoval právní servis.

Téměř 10 milionů korun poslaly potom Věcem veřejným firmy podnikatele Radka Nováčka. I ten je přitom úzce napojený na Daniela Musila.

Související