V kauze Mostecké uhelné společnosti došlo k nečekanému posunu. Policie obstavila šesti stíhaným privatizátorům majetek v hodnotě zhruba 800 milionů korun. Obává se, aby je nepřepsala na příbuzné nebo neuložila na zahraniční konta.

"Byly zajištěny peněžní prostředky na účtech, cenné papíry a nemovitosti v České republice. Obvinění nemohou s tímto majetkem nakládat," potvrdil IHNED.cz olomoucký státní zástupce Petr Šereda, který případ dozoruje

Rozhodnutí se týká podnikatelů Antonína Koláčka, Marka Čmejly, Jiřího Diviše, Luboše Měkoty, Oldřicha Klimeckého a Petra Krause. Policie je začala před několika týdny stíhat kvůli podezření, že při čtrnáct let staré privatizaci připravili podvodem stát o celkem 1,7 miliardy korun.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.