Zvolení Miloše Zemana by oslabilo demokratickou levici, protože by hrozila druhá opoziční smlouva, myslí si Jiří Přibáň.

Je mezi kandidáty někdo, kdo by to mohl s aktivismem přehánět tak, že bude docházet k ústavním krizím?

Hlavně myslím, že i ústavní krize patří k provozu demokracie. Když k ní dochází, vypadá to děsivě, ale ve skutečnosti to až tak destabilizační není.

U stranických kandidátů se dá očekávat, že navážou na běžný parlamentní provoz, a pak tu jsou kandidáti, kteří jsou jen elementem pro pobavení, projevem jistého populismu, který patří ke každé demokracii. Kandidátům jako Tomio Okamura nebo Jana Bobošíková nepřikládám žádnou váhu, protože nemohou oslovit většinu společnosti.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.