Dvě příspěvkové organizace, které spadají pod Kancelář prezidenta Václava Klause, nedodržely v minulých letech zákon o veřejných zakázkách. Správa Pražského hradu a Lesní správa Lány použily jeden z tradičních triků pro to, aby nemusely vyhlásit výběrové řízení: větší zakázku rozporcovaly na několik menších.

Přišli na to auditoři z Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ), kteří letos půl roku zkoumali hospodaření Kanceláře prezidenta republiky. Zaměřili se přitom na roky 2007 až 2011. Kontroloři zároveň objevili nedostatky v účetnictví a v inventarizaci majetku.

"Jak Správa Pražského hradu, tak Lesní správa Lány se v některých případech nedržely zákona o veřejných zakázkách, když některé z nich rozdělily na několik menších," píší kontroloři v závěrečné zprávě.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.