Podle bývalého viceguvernéra České národní banky Luďka Niedermayera státní firma CzechInvest funguje ostudně. Ředitel vládní agentury Petr Očko to odmítá i přesto, že se objevil případ, kdy CzechInvest za státní peníze zaplatil za školení 200 tisíc a žádné školení se ve výsledku nekonalo.

Existuje podezření, že se neuskutečnily semináře, které CzechInvest zaplatil. Obrátíte se na policii?

Ještě jsme trestní oznámení nepodali, ještě se audit smluv dokončuje.

Semináře se tedy neuskutečnily?

Nenašli jsme žádnou evidenci o tom, že by se uskutečnily. Což je problém. Pak je to případ na trestní oznámení, protože agentura zaplatila skoro 200 tisíc za plnění, které není doložené.

Vysvětlil vám to nějak pan Šoltys?

Bohužel zatím nedostatečně. Podklady prý měl, ale měl je prý v notebooku, který mu někdo ukradl. Nevím, jestli cituji přesně, ale takhle nějak to vyznělo.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.