Dnes je to docela běžná věc a pro kdejakého manažera i skoro nutnost, ale většina kandidátů na prezidenta ji v pondělí večer zažila vůbec poprvé v životě. Powerpointovou prezentaci.

Bylo to nepředstavitelné, Miloš Zeman nebo Karel Schwarzenberg stojící před projekčním plátnem a v ruce ovladač k počítači, ze kterého spouštějí svoji powerpointovou prezentaci. Zdálo se nemožné, že by se to u některých kandidátů mohlo povést. IHNED.cz to ale dokázal.

Do divadla La Fabrika v pražských Holešovicích na debatu nazvanou "Prezidentský Powerpoint" dostal nakonec všechny hlavní kandidáty: Jana Fischera, Miloše Zemana, Zuzanu Roithovou, Vladimíra Dlouhého, Přemysla Sobotku, Jiřího Dienstbiera, Táňu Fischerovou i Janu Bobošíkovou. Omluvili se pouze Vladimír Franz a Tomio Okamura.

Dostali jednoduchý úkol. V maximálně sedmiminutové powerpointové prezentaci nastínit, jakou mají vizi a program pro Českou republiku. Kam chtějí zemi za pět let svého případného mandátu posunout.

Proč Powerpoint? IHNED.cz chtěl mimo jiné také otestovat, zda by prezident zvolený v roce 2013 jaksi patřil do své doby. Zda vůbec zvládne to, co musí umět i průměrný manažer. 

Prezidentský powerpoint
powerpoint_zakulisi.mp4.jpg

Jako první dorazil ekonom a bývalý ministr průmyslu Vladimír Dlouhý. Toho času bez jistoty, že má po přepočítání na ministerstvu vnitra dost hlasů. 

Dlouhý přijel v půl sedmé večer, půl hodiny před začátkem, a vstoupil právě do zkoušky moderátorů a zároveň komentátorů Hospodářských novin Jindřicha Šídla a Petra Honzejka. 

Brzy se objevil Miloš Zeman, bývalý premiér a předseda ČSSD. A okamžitě se stal hlavní hvězdou předsálí. Vytvořil se kolem něj hrozen složený z hostů, a dokonce i ostatních kandidátů. Každý z nich se u Zemana zastavil a potřásl mu rukou. 

Prvním vystupujícím byl Přemysl Sobotka, hlavní kandidát ODS. Jeho prezentace byla nejemotivnější. Začal mobilizací v roce 1938, bojem proti nacismu i komunismu a zdůraznil i národní zájmy. Měl jednoznačně nejpravicovější prezentaci. "Demokracie má být tolerantní k menšinám, nesmí ale podlehnout jejich nátlaku."

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.