Ministerstvo obrany připravilo novou koncepci mobilizace, která bere v potaz současnou rozpočtovou situaci armády i počty vojáků v záloze. Stávající koncepce z roku 2005 podle vedení úřadu zastarává a pro současný stav ozbrojených sil se nehodí. Nová koncepce by měla začít platit v roce 2015.

Kromě mírového a válečného stavu počítá ještě s ohrožením státu, které bude vyhlášeno mezi dvěma krajními stavy. Vláda do té doby musí změnit příslušné zákony nebo připravit nové.

Koncepci mobilizace dnes ministr obrany Alexandr Vondra přinesl na jednání Bezpečnostní rady státu. Politici na ní jednali také o budoucnosti nadzvukového letectva. Vondra koncepci oficiálně představí v úterý.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.