Češi se v letošním roce na internetu zajímali o reality show, sport v HD a politiku. Tahouny jsou Whitney Houston, David Rath, fotbalové Euro 2012 či Vladimír Franz.

Takzvanými skokany ve vyhledávači Google byly televizní soutěže Hotel Paradise a Farma, počítačová hra Diablo 3 nebo televizní kanál ČT4. Vyplývá to z letošního žebříčku Google Zeitgeist.

"Je zajímavé, že zatímco před pár lety obsahoval žebříček skokanů převážně nové technologie, které hledali pokročilí uživatelé, v průběhu posledních let se trendy v nejvyhledávanějších dotazech změnily. Přibylo totiž mnohem více běžných uživatelů," uvedla mluvčí českého Googlu Janka Zichová.

Skokani roku

  1. Hotel Paradise

  2. Farma

  3. Diablo 3

  4. ČT4

  5. Hlas Česko Slovenska

  6. Howrse

  7. Zerg Rush

  8. PrimaPLAY

  9. Anonymous

10. volby 2012

zdroj: Google

Ze známých osobností si nejvíce polepšili zesnulá zpěvačka Whitney Houston, politik David Rath a skokan ze stratosféry Felix Baumgartner. Z událostí pak podle výsledků vyhledávání zaznamenalo největší zájem fotbalové Euro 2012, následované olympijskými hrami a Velikonocemi. Mezi politiky nejvíc bodoval kandidát na prezidenta Vladimír Franz, uvězněný bývalý hejtman David Rath a prezident Václav Klaus.

Absolutně nejvyhledávanějšími hesly v českém Googlu byly Facebook, YouTube a slovo překladač. Následují iDnes a Idos. Nejrychleji rostlo vyhledávání na mobilních zařízeních. Žebříčku sice kralují komunitní online služby pro zábavu a komunikaci, nicméně až 70 procent nejhledanějších hesel tvoří praktické online služby nebo zdroje informací.

Google otevřel novou kancelář v Torontu, podívejte se, jak vypadá - čtěte ZDE

Související