Středeční program závěrečných zápasů Ligy mistrů nemohl už nic změnit na postupujících do vyřazovacích bojů elitní soutěže, přesto se událo několik zajímavých momentů.

Z českého pohledu je asi nejzajímavější návrat Tomáš Rosického do základní sestavy Arsenalu. Záložník v zápase proti Olympiakosu Pireus nastoupil po půl roce v základní sestavě londýnského mužstva a v 38. minutě dal gól.

Gólovou akci rozjel Gervinho, který po pravé straně vnikl do vápna, dal míč pod sebe a nabíhající Rosický z hranice pokutového území trefil přesně. O přestávce Rosického vystřídal Aršavin, zřejmě aby neriskoval případné obnovení zranění. Arsenal si nechal dát dva góly a utkání prohrál 1:2.

Real Madrid pod dohledem českého sudího Pavla Královce doma zdolal Ajax Amsterodam 4:1. Anglický mistr Manchester City po porážce 0:1 v Dortmundu v evropských pohárech končí.

PSG k triumfu ve skupině A pomohl brankář Porta Helton, kterému podklouzla pod tělem nepříliš nebezpečná střela Lavezziho. Porto, které předtím už jednou dohánělo náskok domácích po gólu Thiaga Silvy, už nedokázalo odpovědět a připsalo si první porážku. Na jeho postupu to ale nic nezměnilo.

Manchester City zklamal

Velkým zklamáním skončilo účinkování v Lize mistrů pro Manchester City. Anglický šampion nezaznamenal ani jedno vítězství a dnes prohrál v Dortmundu, přestože německý mistr nehrál v nejsilnější sestavě.

Ve skupině D skončilo City na posledním místě a nezahraje si ani Evropskou ligu, kam postoupil Ajax. Tomu přesun do druhého poháru nesebrala ani porážka 1:4 v Madridu. Real, o jehož góly se postarali Cristiano Ronaldo, Callejón a Kaká, vyhrál i šestý vzájemný zápas v řadě s celkovým skóre 20:2.

Skvělé vystoupení ve skupině potvrdila Málaga remízou 2:2 s Anderlechtem. Ani jednou neprohrála a s 12 body suverénně vyhrála skupinu C před AC Milán. Italský gigant potvrdil své letošní trápení a doma překvapivě podlehl Petrohradu 0:1. Ruský celek si výhrou zajistil třetí místo ve skupině C a účast v Evropské lize.

Utkání skupiny A mezi Dinamem Záhřeb a Dynamem Kyjev bylo v první půli na 15 minut přerušeno kvůli silnému sněžení. Po úpravě hrací plochy se pokračovalo a v nastavení úvodního poločasu poslal hosty do vedení Jarmolenko. Chorvatský celek se však nechtěl loučit se soutěží bez bodu a vstřeleného gólu, a tak bojoval až do konce. V nastavení dostal výhodu pokutového kopu a Krstanovič zajistil Záhřebu čestnou remízu 1:1.

Skupina A:

Paris St. Germain - FC Porto 2:1 (1:1) Branky: 29. Thiago Silva, 61. Lavezzi - 33. Martínez. Rozhodčí: Thomson (Skot.).

Dinamo Záhřeb - Dynamo Kyjev 1:1 (0:1) Branky: 90.+4 Krstanovič z pen. - 45.+1 Jarmolenko. Rozhodčí: Todorov (Bulh.). Diváci: 15.000.

1. Paris St. Germain    6 5 0 1 14:3 15
2. FC Porto                  6 4 1 1 10:4 13
3. Dynamo Kyjev         6 1 2 3 6:10 5
4. Dinamo Záhřeb       6 0 1 5 1:14 1

Skupina B:

Montpellier - Schalke 04 1:1 (0:0) Branky: 59. Herrera - 56. Höwedes. Rozhodčí: Mateu Lahoz (Šp.).

Olympiakos Pireus - Arsenal 2:1 (0:1) Branky: 64. Maniatis, 73. Mitroglu - 38. Rosický. Rozhodčí: Undiano Mallenco (Šp.).

1. Schalke 04               6 3 3 0 10:6 12
2. Arsenal                    6 3 1 2 10:8 10
3. Olympiakos Pireus   6 3 0 3 9:9 9
4. Montpellier               6 0 2 4 6:12 2

Skupina C:

Málaga - Anderlecht Brusel 2:2 (1:0) Branky: 45. a 61. Duda - 51. Jovanovič, 89. Mbokani. Rozhodčí: Aytekin (Něm.).

AC Milán - Petrohrad 0:1 (0:1) Branka: 35. Danny. Rozhodčí: Chapron (Fr.).

1. Málaga                      6 3 3 0 12:5 12
2. AC Milán                    6 2 2 2 7:6 8
3. Petrohrad                  6 2 1 3 6:9 7
4. Anderlecht                 6 1 2 3 4:9 5

Skupina D:

Real Madrid - Ajax Amsterodam 4:1 (2:0) Branky: 28. a 88. Callejón, 13. Cristiano Ronaldo, 49. Kaká - 60. Boerrigter. Rozhodčí: Královec (ČR).

Borussia Dortmund - Manchester City 1:0 (0:0) Branka: 57. Schieber. Rozhodčí: Mažič (Srb.).

1. Dortmund                     6 4 2 0 11:5 14
2. Real Madrid                  6 3 2 1 15:9 11
3. Ajax Amsterodam         6 1 1 4 8:16 4
4. Manchester City           6 0 3 3 7:11 3