Prokurátoři ve švýcarském Lausanne jsou velice konkrétní: na třech stech stránkách textu podrobně popsali, jak se přelévaly provize od bývalých manažerů Mostecké uhelné společnosti až k úředníkům, kteří jim umožnili společnost ovládnout.

"Částka 85 tisíc dolarů byla v listopadu 1999 připsána na účet u banky Credit Suisse v Curychu, ke kterému měl přístup náměstek ministra průmyslu Robert Sýkora," uvádí jedna z pasáží švýcarské žaloby, kterou mají Hospodářské noviny k dispozici.

Vyplácení provizí v kauze Mostecké uhelné označili Švýcaři přímo za korupci a zahrnuli ji do své obžaloby na jednoho belgického a šest českých exmanažerů společnosti.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.