Na ministerstvu dopravy se hraje o příliš "velké zájmy" a jsou tam příliš "velké tlaky", říká předsedkyně nejmenší vládní strany LIDEM Karolina Peake. Vysvětluje tím, proč se nakonec rozhodla neobsadit tento resort a místo něj usilovat o post ministryně obrany.

Dopravu na začátku prosince zhruba po roce a půl opustil Pavel Dobeš z LIDEM. Peake se dohodla s premiérem Petrem Nečasem, že resort dopravy přenechá jeho ODS.

"Panu premiérovi jsem sdělila, že chceme jednat o alternativě výměny ministerstev v případě, že bude zároveň shoda na postupném sloučení ministerstva dopravy a ministerstva průmyslu a obchodu," oznámila Peake v úterý.

Vyjádřila přitom odhodlání převzít po odcházejícím Alexandru Vondrovi (ODS) vedení nově získaného resortu obrany. S armádou nemá ale žádné zkušenosti a do čela obrany se jí ještě před dvěma týdny nechtělo.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.