Obavy z opětovného rozšíření epidemie metylalkoholových otrav v lihovinách má před vánočními svátky ministerstvo zdravotnictví. Dohodlo se proto s hygieniky, že zajistí vyšetření podezřelých lihovin, které jim lidé doručí.

"Není to levná záležitost, hygienické stanice testy zaplatí z vlastních rozpočtů. Nejlepší by samozřejmě bylo podezřelý alkohol vylít, ale pokud to lidé neudělají, ať mají alespoň jistotu, že je bezpečný," uvedl ministr zdravotnictví Leoš Heger.

Vzorky alkoholu k testování budou přijímat všechna pracoviště Krajských hygienických stanic a Zdravotních ústavů od pátku 7. prosince. Podle policie koluje dosud mezi lidmi přibližně pět tisíc litrů závadných lihovin.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.