O muničním areálu poblíž beskydské obce Hostašovice armáda pyšně prohlašuje, že patří k nejlépe střeženým v Evropě. Zabezpečení působí vskutku impozantně. Zdvojený plot a každých třicet kroků sloup s kamerou pro denní i noční vidění. A to v okruhu celých šesti kilometrů.

"Pokud se na kterémkoliv místě objeví nepovolaná osoba, okamžitě se na ni zaměří několik kamer. Od té chvíle ji máme neustále na očích," vysvětluje velitel vojenské policie Pavel Chovančík. "Jediný, komu se podařilo překonat zábrany, byl letos na jaře zatoulaný medvěd. Prodral se až dovnitř areálu. Nemohli jsme proti němu zasáhnout, protože je zákonem chráněný," usmívá se Chovančík.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.