Pět a půl hodiny denně pracuje, osm hodin spí, na zábavu mu zbývá zhruba šest hodin. Čtyři a půl hodiny se dívá na televizi, třikrát týdně sportuje, volný čas tráví také s rodinou a přáteli.

Od svého o 20 let staršího "předka" se průměrný Čech roku 2012 příliš neliší. Stejně jako on rád čte nebo poslouchá hudbu, vrací se dokonce i k fenoménu chalupaření.

"Chalupářů neubylo," potvrzuje Milan Tuček ze Sociologického ústavu AV ČR. "Dnes už ale nejde o útěk od přítomnosti, jako tomu bylo dříve, na zahrádkách u chalup se také nemusejí pěstovat nedostatkové potraviny. Změnil se obsah chalupaření, ne jeho rozsah," vysvětluje.


Článek je součástí seriálu IHNED.cz 20 let Česka. Více čtěte ZDE


Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.