Stát zmírňuje a vyjasňuje okolnosti používání kontroverzní karty sociálních dávek, takzvané sKarty. Premiér Petr Nečas v pátek potvrdil, že výplata sociálních dávek prostřednictvím sKaret bude dobrovolná.

Povinně využívat k platbám ji budou muset pouze klienti, kteří pobírají dávky v hmotné nouzi a hrozí u nich zneužití státní peněz.

U ostatních bude sKarta sloužit povinně jako průkazka.

Na novém systému se dohodli premiér Petr Nečas (ODS), ministryně práce a sociálních věcí Ludmila Müllerová (TOP 09) a ředitelé České spořitelny a České pošty.

Karta také nebude používána k výplatě důchodů, jak naznačovala dosud platná smlouva mezi ministerstvem a spořitelnou. Její úprava má být hotova do několika měsíců.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.