Tři úředníci odboru dopravy kolínské radnice včetně šéfa a s nimi ještě dalších devět lidí skončilo minulý týden ve středu v poutech po akci Chobotnice - jedné z největších policejních razií, která měla odhalit legalizaci kradených aut.

Detaily případu korupce, na které se podílel tucet osob, zveřejnili kolínští a středočeští policisté teprve v pondělí. Dodali, že na tři lidi soud uvalil vazbu, dva z nich jsou úředníci.

Přes úplatky se na kolínském úřadu dalo podle policie bez potíží přihlásit vozidlo kradené v zahraničí. Anebo to, které pachatelé sestavili v garážích z náhradních dílů a vydávali ho za původní automobil. 

"Díky této činnosti obviněných si poškození mohli pořídit vozidlo, které bylo souhrnem náhradních dílů a oproti kupní ceně mělo třetinovou hodnotu. Nebylo přitom možné ho oficiálně provozovat na českých silnicích, jenže padělané doklady mu to dovolily," popsal Marek Jirouš, zástupce šéfa kolínské policie.

Zdůraznil tak, že úplatní úředníci, mezi nimiž je i jeden bývalý policista, přihlašovali nejen auta kradená, ale i ta, která nebyla v odpovídajícím technickém stavu.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.