Soudkyně Obvodního soudu pro Prahu 2 Markéta Jirásková musí rozhodnout, kolika penězi se dá vyvážit téměř dvacet let života s nepravdivým cejchem kriminálníka.

Na stole má případ Jana Šafránka, kterého v devatenácti letech policie, žalobce i soudy poslaly na rok do vězení za znásilnění sedmnáctileté dívky. Po celou dobu přitom ve spise ležel důkaz, podle něhož nemohl být pachatelem. Toho, kdo měl sérii znásilnění na svědomí, policie dopadla o čtrnáct let později.

Dnes je muži, který se poté nikdy neoženil a nemá ani přátele, téměř čtyřicet. Za vazbu a výkon trestu už dostal od státu 706 tisíc korun. Žádá však víc: necelých 32 milionů.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.