Na Hradě vehementně odmítají, že by hlava státu jakkoli Kadlecové pomohla. “Já vetuji zcela jednoznačně, že by se něco takového mohlo stát, že by to bylo možné. Ta technika, jak ty milosti udělujeme, vůbec něco takového neumožňuje,“ tvrdí prezident Klaus.

"Jedním z důvodů pro udělení ceny byl i fakt, že prezident republiky by měl být symbolem férovosti. Já se ale obávám, že to je u nás problém,“ tvrdí předseda správní rady Nadačního fondu proti korupci Karel Janeček.

"Podle mého jsou k udělení milosti potřeba úplně jiné důvody, než které jsou dnes v kursu. Korupce a uplácení? Za to by se milost dávat neměla,“ dodává člen správní rady fondu a bývalý špion Karel Randák.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.