Poslanci navrhli přesunout v rámci státního rozpočtu na příští rok přes 10 miliard korun. Peníze chtějí přidat hlavně na podporu sportu, na platy učitelů i na sociální služby.

Druhé čtení sněmovna ve středu ukončila a rozpočet propustila do třetího čtení. To se uskuteční zřejmě příští středu a poslanci v něm rozhodnou o všech vznesených návrzích i o rozpočtu jako takovém.

Kdo a jaké změny navrhl najdete v přehledu.

Návrhy přesunů v novém rozpočtu:

Poslanec ČSSD Petr Hulinský – přesunout 900 milionů korun z vládní rozpočtové rezervy na podporu sportu. Zdůvodnil to tím, že kvůli změně zákona přišel sport od letošního roku o příjmy z loterií.

Poslankyně VV Jana Drastichová – přidat 2,6 miliardy korun učitelům v regionálním školství. Peníze chce vzít z výdajů na obsluhu státního dluhu.

Poslanec ČSSD a karlovarský hejtman Josef Novotný - přidat téměř 1,9 miliardy korun na služby sociální péče. Peníze chce vzít z důchodů a nemocenské. Podobně chce Vít Bárta (VV) přidat na tento účel 884 milionů korun.

Rozpočtový výbor - přidat 800 milionů na podporu sportu a dva miliony korun v rozpočtu ministerstva dopravy na obnovu historických kolejových vozidel.

Sněmovní volební výbor - přesunout půl miliardy korun na podporu filmových pobídek. Peníze chce vzít částečně z obsluhy státního dluhu a z částky určené na koupi nového sídla Nejvyššího kontrolního úřadu.

Stejný návrh podali i sociální demokraté Ladislav Šincl, Vlasta Bohdalová spolu s poslankyní KSČM Ivanou Levou. Přidat chtějí stejnou částku, peníze ale nechtějí odebrat z částky na nové sídlo NKÚ.

Související