Představitelé Prahy 10 se v příštích letech budou rozhodovat, zda chtějí nadále sídlit v současné radnici, nebo postaví úplně novou. Zastupitelstvo zatím odsouhlasilo vypsání architektonické soutěže, která by měla začít v lednu 2013.

Proti návrhu se postavila občanská sdružení, kterým vadí, že soutěži nepředchází veřejná diskuze. Navíc upozorňují na závratné náklady, které by podle Olgy Richterové ze sdružení Zaostřeno na 10 mohly dosáhnout jedné miliardy.

Vychází přitom z částky, kterou za soutěž MČ v čele se starostou Milanem Richterem (ODS) zaplatí, tedy 5 milionů, což by mělo odpovídat 0,5 procentům odhadované investice.

Tiskový mluvčí Prahy 10 Jan Charvát ale takovou interpretaci odmítá, podle něj částka nevychází z předpokládané ceny. "Ta by právě měla vzejít z architektonické soutěže," vysvětlil IHNED.cz. Podobně vyvrací i druhou kritiku, že by se měla stavět budova s několikanásobně větší plochou, než má současná radnice.

Podle mluvčího zároveň s návrhy vznikne studie, kolik by stála rekonstrukce stávající budovy ze 70. let, která v řadě ohledů už nedostačuje. "Až budou hotové studie, které ukážou, jaká varianta je výhodnější, pak teprve zastupitelstvo rozhodne, kudy se vydat," řekl Charvát.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.