Nezařazený poslanec Josef Dobeš se může stát osudovým mužem vládní koalice pod vedením Petra Nečase (ODS), alespoň pokud se mu podaří dát dohromady skupinu jejích podporovatelů z řad sněmovny. Zatím hlásí osm zákonodárců, převážně bývalých členů Věcí veřejných, kteří by měli kabinet podržet.

Jak tvrdí v rozhovoru pro IHNED.cz, jeho motivací se stalo podle něj odvážné rozhodnutí premiéra odvolat novopečenou ministryni obrany Karolinu Peake (LIDEM), a to navzdory ohrožení existence vlády.

"Tady nastal Absurdistán – prošel daňový balíček a státní rozpočet a jedna mladá rozmazlená dáma rozvrátí vládu. Je to uměle vyvolaná krize, krize ega Karolíny Peake. Nepovažuji to za správné, není možné to přijmout," prohlásil.

Nemáte obavy, že se stanete obětí premiéra Nečase, jak o tom nyní mluví Karolína Peake, že vás později hodí přes palubu?

Mám už plné zuby toho, že někdo někoho podrazil. Já si vážím toho, jak premiér zareagoval. Odvolal ji, když viděl, že to překročilo míru. Chtěl jsem podpořit jeho odvážné gesto. Začal jsem se proto bavit s kolegy, jestli to vnímají stejně.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.