Nečasova vláda to ve sněmovně ani letos neměla jednoduché, dokázala se vypořádat s rozpadem Věcí veřejných a sporem ministra financí Miroslava Kalouska s tehdejším policejním šéfem Petrem Lessym. Přežila i dohadování o zvýšení DPH. Co v roce 2012 zaznělo ve sněmovně?


Petr Nečas (ODS) na adresu opozice: "Hraje si s ohněm jako malé dítě, které sedí na sudu s prachem a škrtá sirkami."

"Já teď skutečně nechci rozvíjet politicko-anatomickou diskusi o tom, kdo reprezentuje jaký tělesný orgán v těle této vlády, to by asi nebylo namístě. Nicméně se neubráním poznámce, pane ministře financí, že vaše počínání v posledních dnech a týdnech mi přichází jaksi na mysli spíše jiné tělesné orgány než zrovna mozek nebo srdce."


Miroslav Kalousek (TOP 09): "My přicházíme se zprávami, které nás netěší. Proto také nemám důvod říkat je z tohoto řečniště s rozjařeným úsměvem, zvláště když se přitom dívám na vás. To už jako všeho moc škodí."


Bohuslav Sobotka (ČSSD): "Propad, rozklad, chaos. To je výsledek šesti let pravicové vlády."


 

 


Vojtěch Filip (KSČM): "Vy jste schopni sedět na těch židlích, dokud vás z nich nevynesou."


Karolína Peake (LIDEM): "Já dobře vím, že Miroslav Kalousek je starý hrubián, a kdo je z toho teď překvapen, tak zřejmě spadl z Marsu."


Lubomír Zaorálek (ČSSD): "Já sám bych nejraději řekl, že úplně nejlépe by bylo, kdyby pan premiér Nečas i pan Kalousek si vzali všechny své pány Dobeše, Bárty i pana Klause a někam šli možná rychlostí pikosekund."


Jiří Dolejš (KSČM): "Nebudu mrhat zbytečnými apely, nemám ambici mámit z vládního vola srnčí."

"Vláda žije i nadále v jakémsi podivném kalouskovském fiskálním Matrixu, kdy je mimo realitu."


 Ladislav Šincl (ČSSD): "No vypadá to, že i slepé modré kuře se občas může na zrno trefit."


Daniel Korte (TOP 09): "Dámy a pánové, my tady ve sněmovně propadáme jednomu bludu. Potkáváme komunisty, oni jsou čistě oblečení, oni zdraví, oni jedí příborem. A my propadáme bludu, že jsou to normální lidé. Z toho, co tady slyšíme, víme, že tomu tak není."


Viktor Paggio (LIDEM, dříve VV): "Ve chvíli, když je kousek od dálnice billboard s tou již zmíněnou pěknou dlouhonohou slečnou, tak si prostě nemůžu pomoct a já se podívám."


Adam Rykala (ČSSD): "Poslanci kolem rebelující Karolíny Peake opustili Věci veřejné jako krysy, které prchají z potápějící se lodě, jen ještě nevědí, že přestoupili na loď s názvem Titanic."


Miroslava Strnadlová (ČSSD): "Vládá ničí vše kolem sebe jako zdivočelý bitevník."


Stanislav Křeček (ČSSD): "Jsem přesvědčen, že většina této sněmovny i většina národa dobře ví, že výroky pana ministra jsou výroky potrefené husy, která tuší, že se blíží posvícení, které některé husy prostě nepřežijí."


Vít Bárta (VV): "Začíná oblíbený Divoký západ, kde nejsilnějším kovbojem, kterého máme na hřišti, je Miroslav Kalousek. Ten ví, kde je to zlato.


Josef Novotný (VV): "Sněmovna je skutečně po těch dvaceti letech zkušeností z politiky hnojem. To je prostě chlívek."

Související