"Život Antonína Holého sice letos skončil, ale plody jeho práce a jeho týmu mají setrvačnost. Letošní schválení přípravku pro snížení rizika přenosu HIV, za jehož výzkumem je právě tým Antonína Holého, je jedním z příkladů. Kvalitní věda, která dokáže navíc vydělávat, je to, co činí Českou republiku lepším místem k životu," zdůvodnil svůj hlas pro zesnulého českého vědce hlavní analytik Raiffeisenbank, Michal Brožka.

A jak Hospodářské noviny Osobnost roku vybíraly?

S prosbou zúčastnit se ankety oslovila redakce na začátku prosince 2012 ekonomy, politiky, manažery, umělce, rektory vysokých škol, lékaře, vědce, účastníky soutěží TOP 25 žen českého byznysu, Živnostník roku a Firma roku a spolupracovníky HN.

Své hlasy poslala více než stovka z nich. Redakce hledala osobnost, která v roce 2012 nejvýrazněji ovlivnila život v České republice nebo nejvíce přispěla k pověsti země ve světě. Nominant proto musel být občanem České republiky dosud žijícím, nebo který zemřel v roce 2012, působit ale mohl kdekoliv ve světě.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.