Veřejnost považuje Lenku Bradáčovou málem za ženu, která zosobňuje obrat v boji proti korupci. "Někdy mě ta odpovědnost až děsí," říká vrchní státní zástupkyně, která je podle Hospodářských novin jednou z osobností roku 2012. "Lidé by si měli uvědomit, že žádný spasitel není," dodává.

Co to říká o společnosti, když se jednou z osobností roku stane státní zástupkyně?

Přemýšlím o tom hodně. Je z toho vidět, že společnost hledá alternativu, vybírá si ty, kdo sjednávají nápravu věcí veřejných. Bohužel ale až v poslední instanci. Trestní právo, které já reprezentuji, by mělo přicházet na řadu až jako nejzazší prostředek. Jenže veřejnost zjevně přestala v jiné prostředky nápravy věřit, a to je hodně špatné.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.