Senátor Tomio Okamura si nemohl přát lepšího soudce, který by se zabýval jeho stížností na vyřazení z přímé volby prezidenta. Jeho 28stránkový výčet chyb, které v zákoně se svou advokátkou Klárou Samkovou našel, dostal na stůl předseda Ústavního soudu (ÚS) Pavel Rychetský.

Právě Rychetský přitom v minulosti patřil ke kritikům podoby zákona o přímé volbě prezidenta. Už před měsíci upozorňoval, že kvůli nominaci kandidátů hrozí i odklad volby hlavy státu.

"Soudcem zpravodajem se v případu pana Tomia Okamury stal Pavel Rychetský," potvrdil IHNED.cz generální sekretář Ústavního soudu Tomáš Langášek. S Rychetským se nad dalším postupem sejde 2. ledna 2013. Do té doby nepředpokládá, že by soud vydal jakékoliv usnesení.

"Připravím několik variant, ale bude skutečně záležet na většinovém názoru pléna," uvedl pro ČTK Rychetský.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.