Neparlamentní Balbínova poetická strana nechala vyrobit billboardy, na nichž je prezidentský kandidát Jan Fischer vyobrazen v uniformě komunistických Lidových milicí vedle nápisů "V KSČ byl, ale v Lidových milicích ne!?!" a "Věrni zůstaneme".

Balbínova poetická strana vyzvala Fischera, aby prezidentskou kandidaturu vzdal.

Kritici Fischerovi dlouhodobě vyčítají, že před rokem 1989 byl členem komunistické strany. Balbínovci ho podezřívali i z toho, že byl v milicích. To Fischer odmítl.

Pohoršený Fischer

"V Lidových milicích jsem nikdy nebyl a nikdy bych do nich nevstoupil. Ostatně kdyby tomu tak bylo, nemohl bych být držitelem lustračního osvědčení a vykonávat funkce, které jsem v minulosti vykonával. Takže zneužít moji fotografii v kontextu s takovouto informací považuji za velmi nefér a neetické," uvedl Fischer.

Balbínova poetická strana míní, že odstraněním billboardů Fischer dokázal, že s ním i jeho "kmotry" přichází i myšlení Lidových milicí. Fischer podotkl, že pracovníci jeho týmu si nechali udělat právní posouzení billboardů a upozornili reklamní agenturu na to, že billboardy porušují hned několik zákonů.

Související