Prezident Václav Klaus přednesl poslední tradiční novoroční projev. Zaměřil se především na špatnou atmosféru v české společnosti, kterou způsobil nečekaný a nehezký politický vývoj i příliš vysoká byrokracie, která zatěžuje ekonomiku. Na závěr pak vyhlásil dílčí amnestii.

"I když se vývoj spotřeby za deset let zvýšil o třetinu, nejsme spokojenější," konstatoval prezident. Podobně jako před rokem prezident zopakoval, že neprožíváme žádnou katastrofu a materiálně žijeme ve stavu, jaký žádná z generací našich předků nepoznala.

"Již ale několik let přešlapujeme na místě, což lidé cítí a různí našeptávači špatných nálad a namyšlení samozvaní spasitelé se toho snaží využít pro své cíle," doplnil.

Zatím jste si přečetli méně než 5 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.