Za kritický, zároveň ale i s výzvou do budoucna, vyvážený a obsahově dobrý, v některých bodech ale neobratně formulovaný považují prezidentští kandidáti novoroční projev Václava Klause.

"Prezident popsal současnou situaci s tím, jak se Česká republika má materiálně, i s tím, jak prožíváme blbou náladu, kterou má valná část občanů," uvedl Přemysl Sobotka.

Ocenil také Klausův apel na návrat ke starým hodnotám, návykům a tradicím. "To mě velmi potěšilo, protože je to vlastně i můj politický program do prezidentských voleb," podotkl.

Další z kandidátů, Jan Fischer, souhlasí s tím, že obyvatelům Česka chybí svornost, i s tím, že mezi společností a politiky leží hluboké příkopy. "Problémem naší země ovšem nejsou občané, ale politici," tvrdí.

Jana Bobošíková vyzdvihla jako další plus Klausova projevu odvahu pojmenovat nepříjemné věci, Táňa Fischerová zase kritiku české byrokracie.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.