Většinu toho, co Václav Klaus dělá, dělá v rámci svých zákonných pravomocí, tvrdí advokát a bývalý detektiv Václav Láska. V on-line rozhovoru se čtenáři serveru IHNED.cz pak řekl, že se Klausovy činy neslučují s morálkou. "To ale není důvod pro diskusi o trestném činu vlastizrady," uvedl Láska v jedné z odpovědí.

Láska kritizuje nejen amnestii jako takovou. V případě té čerstvé, vyhlášené Václavem Klausem, se mu nelíbí zejména bod, podle kterého by mělo být zastaveno každé stíhání, které se vleče déle než osm let a které by nemělo skončit vyšším než desetiletým trestem.

"Na protahování řízení nemusí mít vinu jen soudy, ale často jde o výsledek obstrukcí, které dělají sami pachatelé. Amnestie teď může toto jejich jednání v podstatě odměnit," tvrdí Václav Láska.

 

Zatím jste si přečetli 80 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.