Přesně týden před prezidentskými volbami se v pátek ráno scházejí ústavní soudci, aby rozhodli, zda se první přímá volba opravdu uskuteční v plánovaném termínu. Důvodem je stížnost senátora Tomia Okamury, který byl z boje o funkci hlavy státu vyřazen pro nedostatečný počet platných podpisů pro kandidaturu a už dříve neuspěl se stížností u Nejvyššího správního soudu.

"Předpokládám, že v pátek soudci dostanou zprávu, kterou připraví soudce zpravodaj, to v tomto případě znamená předseda Pavel Rychetský," vysvětluje senátorka Eliška Wagnerová, která byla do loňského roku místopředsedkyní Ústavního soudu.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.