Co říkáte prvnímu verdiktu ústavních soudců, kteří zamítli jednu z důležitých částí vaší stížnosti a neodloží termín přímé prezidentské volby?

Ve svých důsledcích jde o klíčové rozhodnutí, které mého klienta Tomia Okamuru definitivně vyřadilo ze hry.

Jak zareagoval Tomio Okamura? Už jste s ním mluvila?

Ano, mluvila jsem s ním těsně před vámi. On i já jsme dospěli k závěru, že po amnestii prezidenta republiky je toto další krok k destrukci českého právního pořádku. Opravdu začínáme mít o tuto zemi vážný strach.

Jste naštvaná?

To ne, spíš dost konsternovaná. Nerozumím vnitřní logice Ústavního soudu. Jestliže během dvou hodin rozhodl o tom, že neodloží volby, tak to znamená, že neshledává ten zákon protiústavním. A to si myslím, že je špatná zpráva. Z toho nelze vybruslit s čistým štítem pro celý legislativní pořádek v České republice.

Proč myslíte?

Protože my tady budeme mít možná na pět let neústavně zvoleného prezidenta.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.