Sotva advokátka Hana Marvanová oznámila, že s dalšími kolegy právníky sepíše pro dvacítku senátorů návrh na zrušení části amnestie prezidenta Václav Klause, začaly jí chodit vulgární SMS zprávy a e-maily.

Marvanová v návrhu pro Ústavní soud hodlá zdůvodnit, proč by měli soudci zrušit především tu část Klausovy amnestie, která má zastavit trestní stíhání lidí obžalovaných v závažných hospodářských případech.

Poškození z těchto složitých případů by se pak totiž podle právníků obtížně domáhali svých nároků. Například o kauze H-System, které se amnestie také dotkla, už Marvanová dříve mluvila.

Prezident vyhlásil dílčí amnestii na Nový rok. V její druhé části zastavuje trestní řízení, která trvají osm a více let. Právě ta se ale zhusta týkají kauz vytunelovaných podniků a podobných případů z 90. let.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.