Opoziční Věci veřejné podaly poslední den loňského roku stížnost k Ústavnímu soudu, kde napadly zákon o církevních restitucích. Podle předsedy VV Radka Johna je zpackaný zákon nespravedlivým a štědrým darem církvím, který byl v Poslanecké sněmovně přijat v rozporu s jednacím řádem.

"Zákon byl přijat v době, kdy byla vyhlášena přestávka na jednání poslaneckého klubu Věcí veřejných," citoval z ústavní stížnosti poslanec VV Otto Chaloupka.

John připomněl, že VV nejsou proti majetkovému vyrovnání státu s církvemi, žádají ale jinou podobu zákona. "Dlouhodobě požadujeme například soupis majetku, který se má církvím vrátit. Ten ale k dispozici není," tvrdí John.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.