Den před začátkem první přímé volby prezidenta v Česku je jasné, že ani tentokrát se nepovedlo zamezit pochybnostem o financování předvolební kampaně. Byla přitom první, které se zákon alespoň pokusil dát pravidla.

Jenže pod pláštíkem politických stran do kampaní nateklo více než 38 milionů korun, a to především pro Přemysla Sobotku, Jiřího Dienstbiera, Karla Schwarzenberga a Miloše Zemana.

Problém přitom je, že u takových peněz není možné dohledat, kde je strany vzaly. Stranické sponzory se totiž veřejnost dozví až z výročních zpráv o financování, které se odevzdávají 1. dubna.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.