Lepší zemi pro zahraniční cestu si na závěr svého prezidentského mandátu nemohl Václav Klaus vybrat. Jednou z posledních misí, kterou vykoná ještě coby česká hlava státu, bude totiž návštěva podnikatelského summitu EU-CELAC v jihoamerickém Chile. V zemi, která českého prezidenta proslavila mnohem více než jeho názory na globální oteplování či ekonomiku.

Dnes už slavné video, které viděly miliony lidí po celém světě, zachycuje českého prezidenta, jak si během tiskové konference s chilským prezidentem Sebastiánem Piněrou nejprve bere ze stolu a poté schovává do kapsy polodrahokamem zdobené protokolární pero.

Klaus se do Chile vrací shodou okolností v dny druhého kola prezidentské volby, u jednacího stolu se mimo jiné potká znovu i s chilským prezidentem.

 

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.