Hlavní momenty pátečních voleb

Vysoká volební účast - Češi se opět zajímají o politiku. Navzdory skandálům, které se objevují v množství "větším než malém", si lidé našli cestu k volbám. Jen tři hodiny po otevření volebních místností členové komisí tvrdili, že odevzdal svůj hlas každý pátý oprávněný volič. To novodobá česká historie nepamatuje.

Zájem v zahraničí - České změny si všímají i zahraniční média. Češi se opět zajímají o politiku, prezidentské soupeření je v současné době tématem číslo jedna nejenom v tradičních hospodách.

Kandidátka, která volila soupeře - Prezidentská kandidátka Táňa Fischerová odevzdala svůj hlas ve volbách Jiřímu Dienstbierovi nebo Zuzaně Roithové. Hodila si prý korunou, kdo jí vyšel, nesdělila.

Schwarzenbergova nehoda - Nepříjemnému incidentu těsně po hlasování se nevyhnul ani kandidát Karel Schwarzenberg. Do jeho vozu narazilo při odjezdu z volební místnosti na zasněžené silnici auto. Nikomu se nic nestalo.

Tajnůstkář Klaus - Prezident Václav Klaus neřekl, komu hodil svůj hlas. "Své preference jsem naznačoval už předtím. Mně jde skutečně o to, aby byl zvolen někdo, kdo pro tuto zemi už něco udělal, jehož zkušenost máme všichni před očima a kdo opravdu s touto zemí cítí a už to dále specifikovat nebudu," uvedl Klaus.

Zatím jste si přečetli 70 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.